• Ogrzewanie kanałowe
  • Ogrzewanie kanałowe
  • 1
  • 2
Telefon: +48 814 408 330
E-mail: info@v-k.pl

Med Campus Graz

Med Campus Graz to nowoczesny budynek Uniwersytetu Medycznego w austriackim mieście Graz. Inwestycja powstała na około 2,7 hektarach w dolinie Grazer Stiftingtal i oferuje około 40 000 m² powierzchni użytkowej. Pod budynkiem znajduje się garaż podziemny, a na parterze i pierwszym piętrze budynku znajdują się sale wykładowe i seminaryjne dla studentów wydziałów nauk humanistycznych, stomatologicznych i pielęgniarskich. Znajdują się tam także sala konferencyjna oraz pomieszczenia komunikacyjne i rekreacyjne dla studentów.

Na pierwszym piętrze jest poziom kampusu. Znajdują się tutaj otwarte przestrzenie i wiele budynków. Do 6-tego piętra przewidziane są miejsca dla poszczególnych instytutów na biura i laboratoria. Budynki połączone są tzw. mostami, które wyposażone są w grzejniki kanałowe VKN5 z wentylatorem.

Inwestycja wyróżnia się alternatywnym wytwarzaniem energii i jej niskim zużyciu. Pod budynkiem zainstalowany jest podziemny system energii geotermalnej, który wspiera ogrzewanie i chłodzenie. Dodatkowo zainstalowana system wykorzystywania ciepłego powietrza wylotowego. Niskie zużycie energii jest możliwe dzięki wykorzystaniu światła dziennego do oświetlenia budynku. Ponadto zacienienie zewnętrzne, które automatycznie dostosowuje się do słońca, zapobiega przegrzaniu i pozwala ograniczyć chłodzenie w okresie letnim.

Wszystkie rozwiązania wykorzystane w budynku są przyjazne środowisku i mają na celu jak najmniejsze zużycie energii. Zastosowanie naszych grzejników kanałowych w tak nowoczesnym budynku potwierdza ich wysoką jakość oraz standardy proekologiczne.

Med Campus Graz
Grzejnik kanałowy
Grzejniki kanałowe