telefon: +48 814 408 330

e-mail: info@v-k.pl

wybierz język

Budynek Komisji Sejmowych

Rok ukończenia: 2018
Adres: ul. Wiejska 1, Warszawa

Budynek Komisji Sejmowych w Warszawie przy ulicy Wileńskiej powstała na miejscu dawnego parkingu. Powierzchnia budynku wynosi 8000 m2. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia architektoniczna Stelmach i Partnerzy z Lublina.

Bryła budynku ma kształt prostopadłościanu. Jest uporządkowana, surowa, a zarazem elegancka. Elewacja wykonana została z betonu, szkła i stali. Projekt konsultowany był z konserwatorem zabytków, tak by pasował do zabytkowej zabudowy. Początkowo pomiędzy nowym gmachem, a Starym Domem Poselskim miał znajdować się łącznik, jednak konserwator zabytków nie wyraził na to zgody, w efekcie zastąpiono je podziemnym przejściem.

Budynek składa się z 5 nadziemnych i 3 podziemnych kondygnacji. W części podziemnej znajduje się duża sala obrad komisji, parking i magazyny, a w części nadziemnej sale obrad oraz pomieszczenia biurowe.

Do ogrzewania pomieszczeń zastosowano grzejniki kanałowe VKN5 z wentylatorem, które zostały zamontowane wzdłuż okien. Takie umiejscowienie pozwala na wydajną pracę i równomierne ogrzanie wnętrza. Energooszczędne i ciche wentylatory nie zakłócają pracy i obrad komisji.

Zastosowane produkty

Sprawdź ofertę dla siebie

Zapraszamy do współpracy instalatorów, projektantów, sprzedawców i prywatnych inwestorów. Nasi handlowcy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty dedykowanej.

Newsletter

Wpisz swojego e-maila i bądź na bieżąco z aktualnościami.