telefon: +48 814 408 330

e-mail: info@v-k.pl

wybierz język

Centrum Przesiadkowe

Rok ukończenia: 2021
Adres: Żory

Centrum Przesiadkowe w Żorach to inwestycja, która została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach i podróżnych. Budynek ma nowoczesną, a zarazem prostą i minimalistyczną formę. Wokół budynku znajdują się jezdnie, chodniki, zatoki autobusowe, oraz ławki i drzewa. Szklana fasada nadaje mu lekkości. Nawiązaniem do historycznej starówki jest klinkier w posadzce i murach. Wewnątrz powierzchnia jest całkowicie otwarta. Toalety i lokale usługowe ukryte zostały w centralnym punkcie obitym drewnem. Całość ma bardzo nowoczesny i lekki charakter. Inwestycja robi wrażenie również o zmroku. Oświetlenie zostało docenione na Targach Światło 2020.

Budynek przykryty jest dużym dachem. Duże zadaszenie chroni podróżnych na peronach przed niepogodą. Szerokie okapy chronią wnętrze przed przegrzaniem w czasie lata, a zimą pozwalają na przenikanie słońca do wewnątrz. Jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na znaczne ograniczenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia. Do ogrzewania wnętrza wybrano grzejniki kanałowe VK15. Jest to system dedykowany do tego typu inwestycji, z dużymi przeszkleniami zewnętrznymi i otwartą przestrzenią. Grzejniki kanałowe zamontowane wzdłuż szklanej fasady precyzyjnie ogrzewają wnętrza i niwelują straty ciepła związane z przeciągami.

Centrum przesiadkowe dostało liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. zostało nagrodzone podczas Gali Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL, otrzymało wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii obiekt użyteczności publicznej w XXI edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Zastosowane produkty

Sprawdź ofertę dla siebie

Zapraszamy do współpracy instalatorów, projektantów, sprzedawców i prywatnych inwestorów. Nasi handlowcy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty dedykowanej.

Newsletter

Wpisz swojego e-maila i bądź na bieżąco z aktualnościami.