telefon: +48 814 408 330

e-mail: info@v-k.pl

wybierz język

Centrum Informacji Naukowej w Katowicach

Rok ukończenia: 2011
Adres: ul. Bankowa 11a, Katowice

Centrum Informacji Naukowej wraz z Biblioteką Akademicką w Katowicach, to kolejna biblioteka po Wojewódzkiej Bibliotece w Lublinie i Opolu w której pracują grzejniki kanałowe z wentylatorem Verano konwektor. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i architektonicznych jest to najnowocześniejsza biblioteka w Polsce. Cieszy nas fakt, że także nasz produkt przyczynił się do podniesienia prestiżu tego obiektu.

Wnętrza są rozświetlane przez 4 tysiące okien o wyprofilowanym kształcie. Każde z okien ma 18 centymetrów szerokości. Wysokość zmienia się w ten sposób, że okna stają się niższe im wyżej są położone. Elewację biblioteki można najbardziej podziwiać wieczorem, kiedy w budynku są zapalone światła.

Budynek ten zdobył wyróżnienie w kategorii „rozwiązanie architektoniczno-budowlane”. Wyróżnienie otrzymały Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Ekonomiczny za realizację tego wspólnego projektu pn. „Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej”.

Zastosowane produkty

Sprawdź ofertę dla siebie

Zapraszamy do współpracy instalatorów, projektantów, sprzedawców i prywatnych inwestorów. Nasi handlowcy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty dedykowanej.

Newsletter

Wpisz swojego e-maila i bądź na bieżąco z aktualnościami.