telefon: +48 814 408 330

e-mail: info@v-k.pl

wybierz język

Londyńska kapliczka Kongregacji Trójcy Świętej

Rok ukończenia: 2017
Adres: Londyn, W. Brytania

Kaplica Kongregacji Trójcy Św. jest niezależnym kościołem przy Federacji Kościołów Kongregacyjnych, założonym w 1828 roku. Dwuizbowy budynek został właśnie wyposażony w system grzejników kanałowych z wentylatorem. Grzejniki z wentylatorem firmy Verano zostały zainstalowane w pomieszczeniu kaplicy oraz podłączone do istniejącego źródła ciepła.

Kościół został założony w początkach 19stego stulecia, kiedy to Londyn był widoczny z oddali poprzez pola, a to miejsce należało do przedmieść hrabstwa Surrey. Budynek kaplicy został wzniesiony kilka stopni ponad poziom ulicy, gdyż zapewne ówcześni budowniczy musieli być świadomi bliskości koryta rzeki Effra, w czasach obecnych osuszonego i wykorzystanego jako linia metra, na większości jej długości.
Architektem budynku był Raymond Wilshire, ulubiony uczeń Charles’a Barry’ego – projektanta budynku parlamentu. Podczas pierwszych lat funkcjonowania Kaplica Trójcy Św była nazywana „kaplicą między drzewami. Grzejniki kanałowe z wentylatorem zostały zainstalowane wzdłuż nawy kaplicy oraz przykryte kratką z naturalnego drewna, tak więc mogą się ładnie wpisywać w wygląd kaplicy.

Pastor kościoła kongregacji stwierdził, że jest bardzo zadowolony z nowego systemu grzewczego, gdyż wcześniejsze rozwiązanie – tradycyjne kaloryfery żebrowe wymuszały włączenie całego systemu grzewczego na dzień przed mszą. W tej chwili wystarczy system z grzejnikami kanałowymi załączyć na około 2 godziny przed planowaną mszą, a efektywne, ciche i energooszczędne wentylatory zadbają o właściwy i szybki rozdmuch ciepłego powietrza nawet do tak wysokich pomieszczeń.

Zastosowane produkty

Sprawdź ofertę dla siebie

Zapraszamy do współpracy instalatorów, projektantów, sprzedawców i prywatnych inwestorów. Nasi handlowcy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty dedykowanej.

Newsletter

Wpisz swojego e-maila i bądź na bieżąco z aktualnościami.