telefon: +48 814 408 330

e-mail: info@v-k.pl

wybierz język

Siedziba główna Claas

Rok ukończenia: 2018
Adres: Little Saxham, Bury, W. Brytania

Polski producent grzejników kanałowych, naściennych i stojących firma Verano została zaangażowana w bardzo unikalny projekt budowlany rozbudowy kompleksu biurowo-handlowego firmy Claas/Mann – znanego na świecie producenta maszyn rolniczych.

Grupa CLAAS utworzona ponad 100 lat temu ciągle jest w rękach założycieli – rodziny Claas. Claas jest uważany za jednego z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. Z siedziby głównej w Niemczech firma zarządza 14 zakładami produkcyjnymi na całym świecie, które zatrudniają łącznie ponad 11300 osób.

Historia części koncernu Claas, ulokowanego w Saxham sięga roku 1930go, kiedy to lokalny rolnik Bill Mann rozpoczął import ciągników Claas z Niemiec. Firma Manns (główny dealer Claas) przeniosła się na tereny Saxham podczas lat 50tych XXw. Ich budynki ulokowane przy drodze A14 stały się lokalnym symbolem przez wiele lat.

Obecnie Claas UK zatrudnia ponad 400 osób na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii i jest lokalnym liderem w segmencie kombajnów i ciężkiego sprzętu rolniczego.

Projekt rozbudowy siedziby firmy został podzielony na etapy i składa się z rozbudowy budynków biurowych, salonu wystawienniczego i magazynu części wraz z centrum dystrybucyjnym. Ukończenie całości planowane jest w 2020 roku.

W nowych budynkach pomyślano o nowych technologiach energetycznie pasywnych – zostało użytych wiele systemów np. odnawialne źródła energii i ciepła, systemy zbierania wody deszczowej itd., które mają wspomóc bieżące funkcjonowanie obiektów.

Atrakcyjnym punktem centralnym ma być tzw Technoparc czyli salon wystawienniczy, który będzie jednocześnie salonem dealerskim firmy Manns, jak również zapierającym dech w piersiach wejściem na tereny producenta – Claas UK.

W tak atrakcyjnym i nowoczesnym kompleksie budynków nie mogło zabraknąć kompletu grzejników Verano. Nie tylko są w stanie ogrzać duże powierzchnie, ale również bardzo dobrze sprawdzają się kompensując nadmierny chłód płynący z dużych powierzchni przeszklonych.

Zastosowane produkty

Sprawdź ofertę dla siebie

Zapraszamy do współpracy instalatorów, projektantów, sprzedawców i prywatnych inwestorów. Nasi handlowcy pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniej oferty dedykowanej.

Newsletter

Wpisz swojego e-maila i bądź na bieżąco z aktualnościami.